Vysoký obsah uhlíku pro komfortní brzdění ??

Díky zlepšené tepelné vodivosti a vysoké akumulační schopností kapacitě dokáží brzdové kotouče z litiny s vysokým obsahem uhlíku podstatně zvýšit komfort při brždění. Stejně jako větrané kotouče, které se již dávno staly standardem pro přední nápravy.

Recept

Ocel, litina, kovové třísky a legující aditiva - to jsou ingredience vysoké kvalitních brzdových kotoučů odolávajících obrovským silám které na ně působí. Křemenný písek, pryskyřice a tvrdidlo tvoří formu brzdového kotouče, do které bude odlita roztavená litina. Spektrální analýza předcházející každému odlévání zajišťuje správné složení litiny. Teprve po dokončení této analýzy proudí 1300 °C horká tavenina do licího stroje.

Dalším krokem je plně automatické zpracování. Měřící zařízení kontroluje rozměrovou přesnost dílů. S minimální výrobní tolerancí, nejnovější systémy vrtání, otryskáváním a leštěním získávají brzdové kotouče požadovaný tvar. Poté jsou plně automaticky lakovány a indukčně sušeny. Spektrální analýza, laserové měření 3D, rentgenové měřící postupy a opakované vizuální kontroly zajistí trvale vysokou kvalitu.

Brzdy BOSCH zahrnují 26 produktových řád s nejvyšší kvalitou. Každý rok vyrobí více než 20 mil kusů kotoučů.

?