Osobní automobily

Náhradní díly pro Chrysler

Chrysler Americký automobilový průmysl patří stále mezi ty nejsilnější na planetě a nic na tom nezměnila ani nedávná krize, která mnoha automobilkám způsobila nemalé potíže. Jednou z amerických značek, kterých se krize tolik nedotkla, je Chrysler.

Společnost Chrysler byla založena v roce 1925, je tedy ještě relativně mladá. Již od svých začátků se začala věnovat výrobě menších osobních vozidel a nákladních aut a dodávek. To v podstatě dělá až doteď. Ještě donedávna přesněji do roku 2007 patřil Chrysler pod německou společnost Daimler Chrysler. Ta však v témže roce prodala většinu akcií americké automobilky zpátky na nový kontinent společnosti Cerberus Capital Management. Ani toto spojení nemělo dlouhého trvání, jelikož už za dva roky, tedy v roce 2009, přešel Chrysler pod křídla italského giganta FIAT.

Chrysler nabízí svým zákazníkům velice kvalitní vozidla, která se vyznačují jak vysokou bezpečností, tak také silným motorem. Motor nejen u luxusnějších tříd vozů Chrysler dokáže nejen vyvinout vysokou rychlost, ale také auto vytáhnout i do kopců, které mají často potíže vyjet i Jeepy. Velkou přidanou hodnotou všech aut od Chrysler je i jejich vzhled. Ten působí velmi majestátně, na některé jedince snad i hrůzostrašně. I to je jeden z důvodů, proč na značku Chrysler nedá dopustit celá řada amerických, evropských i asijských motoristů.

Je pravdou, že v naší zemi není Chrysler ani zdaleka tak rozšířený jako například Ford, ale stále ho vlastní dostatečný počet lidí, aby se u nás vyplatilo provozovat hned několik autorizovaných servisů. V případě poruchy tak není problém kontaktovat nejbližší pobočku. Ne každý ale chce utrácet za opravu zbytečně mnoho peněz. Pro ty existují internetové bazary, na kterých se dají jednotlivé součástky do různých typů Chryslerů pořídit a které jsou ve většině případů výrazně levnější než ty z profi servisu.