U některých druhů zboží jsou staré díly za účelem repase a znovu použití výrobku. Typicky se jedná například o brzdové třmeny, startéry, alternátory, díly řízení, díly vstřikovacího systému a podobně.

U zboží, které je předmětem výměnného programu výrobce, je nutné zaplatit zálohu na starý díl, které se připočítává k ceně zboží. Tato záloha je zákazníkovi vrácena v okamžiku, kdy zákazník odevzdá starý díl, který splňuje všechny náležitosti stanované výrobcem pro vykoupení starého dílu - zpravidla trvá kontrola dodavatelem dílu 2-3 týdny.

U každého dílu u kterého je uvedeno, že je repasovaný je vždy vratná záloha u některých je přímo uvedena a dalších kde není uvedena vratná záloha přímo, Vás budeme vždy telefonicky informovat u výši zálohy ( nebo emailem pokud se nedovoláme ) až po odoushlasení zálohy Vám díl zašleme prosím.

 

Podmínky pro vrácení zálohy jsou:

starý díl:

  • musí být kompletní, včetně krytek, zátek i krabičky od dílu (použijte z nového dílu)
  • nesmí být mechanicky ani jinak poškozen (například přehříváním)
  • nesmí být příliš zkorodovaný
  • musí mít všechny podstatné součásti (např alternátor nesmí být rozebraný )
  • nesmí být znečištěn tak, že nelze posoudit jeho technický stav
  • musí být identifikovatelný (etikety, štítky)

Vrácení zálohy proběhne po posouzení vráceného dílu výrobcem.

 

Je nám líto, nicméně dopředu nevíme, na který díl je záloha uvalena a v jaké bude výši. Tato informace je známá vždy až s objednávkou nového dílu. Pokud zákazník objedná díl, na který se vztahují podmínky výměnného programu výrobce, je ihned informován o nutnosti složit vratnou zálohu na starý díl. Pokud se zálohou nebude souhlasit, má možnost bez jakýchkoliv sankcí odstoupit od kupní smlouvy. Objednávka tak nebude realizována.