Osobní automobily

Nákladní automobily

  • Typ
    Ve výrobě
  • 09.1984 - 12.2013

Náhradní díly pro Daihatsu

Daihatsu Japonské automobily jsou po celém světě známé pro svou spolehlivost, zajímavý design a příjemnou cenu. To je i případ vozů z dílny společnosti Daihatsu, která je přidruženou firmou japonského giganta Toyoty.

Ne každý tohoto výrobce zná, jelikož se soustředí hlavně na výrobu malých terénních vozů, které jsou vhodné třeba pro příslušníky horských služeb nebo strážce parků. I přesto, že se jedná o relativně neznámou firmu, Daihatsu produkuje velice kvalitní vozidla. Jsou velmi odolná, mají kvalitní podvozek i brzdný systém a mohou se pyšnit také výborně zařízeným interiérem, a to hlavně co se týče elektroniky.

Historie automobilky Daihatsu se začala psát v roce 1951. Firma nebyla založena na zelené louce, ale stala se nástupnickou společností po jiné firmě, Hatsudoki. I díky tomu se poměrně rychle aklimatizovala zprvu na japonském trhu, aby se pak se začátkem šedesátých let rozmohla vozidla Daihatsu i na evropském kontinentu. Rozjezd to byl ale pozvolný a i přes dílčí úspěchy se nakonec firmě nepodařilo dosáhnout takového obchodního úspěchu, jaký si zprvu její manažeři představovali. Celosvětová krize, která také zasáhla automobilový průmysl, nakonec byla onou pověstnou poslední kapkou, která znamenala v roce 2013 ukončení prodeje všech modelů Daihatsu na starém kontinentu.

I přesto, že je dnes skoro nemožné si u nás pořídit nové Daihatsu, pořád ale lze najít náhradní díly pro starší modely. Obvykle je však nutné k hledání použít internet, jelikož v tradičních kamenných servisech buďto již náhradní díly nejsou nebo jsou k prodeji za velmi nevýhodné ceny. Na internetu se dají najít takřka všechny vyměnitelné díly, a to od brzdových systémů, přes filtry až po kola. Stačí jen vědět, kde a jak je hledat. S výběrem vám rádi poradíme.