Brzdové kotouče BREMBO MAX jsou vyšší řadou běžných kotoučů BREMBO, které mají vyšší obsah uhlíku, vysokou antikorozní úpravu a díky drážkování mají ještě další výhody oproti běžným kotoučům a přitom jsou jen o málo dražší než běžné kotouče.

Tyto kotouče v naší nabídce najde podle objednávkového čísla čísla 7 v posledním dvojčíslí - např. 09.7011.75.

Brembo brzdové kotouče MAX, tyto vylepšené brzdové kotouče jsou prémiová řada značky Brembo.

  1. Tyto kotouče obsahují větší podíl uhlíku, antikorozní ochranu a díky patentovanému systému drážkování zajišťují lepší brzdný výkon. Tyto kotouče BREMBO MAX máme dostupné ve své nabídce za příznivé ceny.
  2. Drážky na kotoučích ( micro shaving ) odvádějí vodu, plyny které se začínají uvolňovat s vzrůstající teplotou z brzdových destiček a zabraňují snižování brzdného výkonu.
  3. Brzdy mají díky kotoučům BREMBO MAX vyšší výkon ( vyšší koeficient tření )
  4. Díky HC litině s vyšším obsahem uhlíku, je zajištěna zvýšená odolnost proti deformaci kotouče vlivem vysoké teploty
  5. Antikorozní ochrana, která poskytuje stále stejný vzhled kotouče a žádný rez se již nebude objevovat.
  6. Díky drážkám se dá zjistit aktuální stav opotřebení kotouče, protože ve chvíli kdy se jedna drážka sjede - je nutné kotouče vyměnit protože jsme se dostaly na minimální povolenou tloušťku kotouče.

Micro shaving effect
Vyšší a především stálý brzdný výkon po celou dobu životnosti – drážky neustále obnovují a vytváří ideální povrch destiček cyklickým se třením právě o speciálně navrhnuté drážky. To má za následek minimální kolísaní brzdného momentu a další zvýšení celkové efektivní hodnoty brzdného momentu v celém časovém průběhu brzdění.

Okamžitá kontrola opotřebení
Po sjetí jedné z drážek je signalizována nutná výměna. Tato drážka má odpovídající hloubku podle předepsané minimální tloušťky daného kotouče. To výrazně přispívá k bezpeč- nosti a zároveň vám to dává do ruky zcela jasný nástroj, jak koncovému zákazníkovi prezentovat nutnou výměnu jeho kotoučů.

Brembo MAX
Díky speciální antikorozní ochraně, nejsou brzdové kotouče Brembo MAX z výroby konzervovány olejem jako normální kotouče. Jsou tedy ihned po vybalení připraveny k montáži.