Čistý vzduch. Maximální spolehlivost.

Dosažení optimální výkonnosti je u spalovacích motorů podmíněno čistotou nasávaného vzduchu. Pokud se do spalovací komory dostávají nečistoty jako saze nebo prach, mohou se na hlavách válců vytvořit dolíčky, které urychlí opotřebení motoru. Tím může být podstatně oslabena i funkce elektronických součástek umístěných mezi sáním a spalovací komorou. 

Vzduchové filtry MANN-FILTER znamenají konec všem nečistotám. Bez ohledu na to, zda se jedná o prach, pyl, písek, saze anebo dokonce i kapičky vody - díky odlučování nečistot na vysoké úrovni a velké mechanické stabilitě dokáží vzduchové filtry od firmy MANN-FILTER vyfiltrovat z nasávaného vzduchu i ty nejmenší částečky. Takto lze zajistit optimální poměr vzduchu a paliva v použité směsi a trvalý výkon motoru.

Dosahování takového výkonu vyžaduje pravidelné kontroly vzduchových filtrů, jelikož ucpaný filtr by oslabil přívod vzduchu do motoru. Možný důsledek tohoto stavu: dochází k nedostatečnému spalování paliva, jehož zbytky vycházejí z motoru zase ven. Zde je další charakteristický znak vzduchových filtrů MANN-FILTER: velká kapacita k zadržení prachových částic zajišťuje spolehlivost v celém servisním intervalu.

Vhodné do jakéhokoliv motorového prostoru.

Požadavky na prostor pod kapotou moderních vozidel rostou díky instalované elektronice, novým technickým dílcům a bezpečnostní technologii. Vzduchové filtry se musí tomuto vývoji přizpůsobit – a přitom musí splňovat náročnější požadavky automobilového průmyslu co se týče účinnosti odlučování, požární ochrany a délky servisního intervalu. 

Na tento vývoj MANN-FILTER reaguje inovativními systémy vzduchových filtrů, jejichž forma a funkce jsou uzpůsobeny k maximálně všestrannému využití v různých situacích. Vzduchový filtr nakonec nemusí přece být vůbec obdélníkový. Naši technici vyvinou naprosto individuální alternativní konstrukce, které budou přesně vyhovovat montáži v konkrétních podmínkách. Vzduchové filtry ve tvaru lichoběžníku anebo kuželovitého oválu jsou dva příklady optimálního využití montážního prostoru. Dalším příkladem je vzduchový filtr MANN-FILTER s odstupňovaným povrchem. Odstupňováním dochází k podstatnému zvětšení plochy filtru a zlepšuje i jeho kapacitu.

Další průlomová inovace výrobku spočívá v technologie spirálovitě vinutého proužku z vývoje firmy MANN-FILTER: titulní spirálově vinutý proužek zajišťuje souvislé odsazení plisování a chrání filtrační médium před deformací působením sil během montáže nebo provozu.

 

ZDROJ:  MANN FILTER. [online]. 2.11.2016 [cit. 2016-11-02]. Dostupné z: https://www.mann-hummel.com/cs/mf-cz/products/air-filter/