Stále více sériově vybavených vozidel používá zemní plyn a stále více řidičů si nechá přestavět svá benzínová vozidla na provoz s kapalným plynem. Protože se spalování plynu značně liší od spalování benzínu, vyvinula NGK speciální zapalovací svíčky pro provoz s plynem a sloučila jej do „rychloobrátkového sortimentu“: LPG LaserLine.

Sortiment zahrnuje 8 speciálních zapalovacích svíček a pokrývá tak cca 95 procent všech aplikací přestavby vozidel v Evropě. Osvědčený systém zkrácených objednacích čísel NGK přitom umožňuje rychle vyhledat vhodnou zapalovací svíčku.

Sortiment ve zkratce:

Pro motory s plynovým palivem: LPG a CNG

S pouze osmi typy: 95% pokrytí trhu

Dvojité provedení s elektrodami ze vzácných kovů: Svařované laserem

Speciální povrch: Chrání a usnadňuje demontáž

Bezproblémová montáž: Vzdálenost elektrod správně přednastavena

Osvědčený systém: NGK systém zkrácených objednacích čísel

LPG Laser Line zapalovací svíčky jsou dvojité zapalovací svíčky s ušlechtilými kovy, které byly vyvinuty pro použití v motorech s plynovým palivem.Spalování plynu se značně liší od spalování benzínu a vyžaduje pro tyto podmínky speciálně přizpůsobené zapalovací svíčky.

Směs plynu se vzduchem je obtížně zápalná. Je potřebné vyšší zapalovací napětí a riziko výpadku zapalovací cívky tím stoupá. Proti tomu je použita štíhlá středová elektroda s laserem navařeným iridiovým hrotem, protože ta vystačí s nižším zapalovacím napětím. Kromě toho je vzdálenost elektrod přednastavena na méně než 0,8 mm

Při spalování plynu vznikají vyšší teploty. Obvyklý materiál elektrod a tělesa se rychle opotřebovává. Není tomu tak u iridia, které se používá u středových elektrod zapalovacích svíček LPG LaserLine. Pro stejný účel mají kostřicí elektrody platinové hroty.
?Speciální potah chrání těleso zapalovacích svíček před korozí. Měděné jádro kostřicí elektrody podporuje optimální odvádění tepla.