Iridiové zapalovací svíčky

Iridiové zapalovací svíčky NGK představují v současnosti technicky nejhodnotnější řešení. Mají na středové elektrodě hrot ze slitiny s iridiem. Ten je přivařen speciálním technologickým postupem pomocí laseru.

Ušlechtilý kov iridium je jedním z nejtvrdších kovů na světě. Taví se až od 2450 °C a je velmi odolný vůči jiskrové korozi. Jeho použitím byla zdvojnásobena životnost oproti standardním zapalovacím svíčkám.

Kromě toho ušlechtilé kovy umožňují, aby byla středová elektroda značně tenčí a měla průměr pouze 0,6 mm. Toto opatření značně redukuje potřebu zapalovacího napětí a přispívá k rozšíření a zlepšení čela plamenu v zapalovacím prostoru.

Platinové zapalovací svíčky

U těchto zapalovacích svíček zajišťují platinové destičky na středové elektrodě po celou dobu životnosti konstantní výkon zapalovacích svíček - i za velmi obtížných podmínek. Tyto zapalovací svíčky vystačí díky štíhlé středové elektrodě s nižším zapalovacím napětím, dochází tak k odlehčení zapalovacích cívek a zajištěno optimální spalování až do vnějšího okraje spalovacího prostoru.

Efekt samočištění u iridiových zapalovacích svíček

Nezávisle na aktuálních provozních podmínkách dochází v kruhové spáře mezi středovou elektrodou a izolátorem k elektrickým výbojům. Odstraňují případné částečky sazí a garantují tím, že zapalovací napětí nebude odváděno.