Osobní automobily

Nákladní automobily

  • Typ
    Ve výrobě
  • 09.2019 -

Náhradní díly pro Iveco

Iveco Málokterá automobilka vznikla spojením několika společnosti do jedné. Společnost Iveco je jednou z mála výjimek. Iveco je zkratka ze slov Industrial vehicle corporation. Sídlí v italském Turíně.

Automobilka Iveco je poměrně mladá, vznikla v roce 1975,

a to dosti zajímavým způsobem, sloučením hned pěti společnosti v jednu. Sjednocením firem Lancia Veicoli Speciali, Magirus, OM, Fiat Veicli Industriali a Unic přišla na svět značka, která během několika let ovládla trh s lehkými, středními i těžkými užitkovými vozy v Evropě. Hlavní zásluhu na tom má Bruno Beccaria, tehdejší hlavní manažer Fiatu, který s tímto nápadem přišel a také ho pomáhal uvést v život. Iveco není populární pouze na evropském kontinentu, ale také v Asii a od roku 2007 se běžně prodává i ve Spojených státech, kde směle konkuruje tamním zaběhnutým značkám.

Vozidla Iveco mohou mít řadu podob a dají se používat k moha různým účelům. Slouží jako velká nákladní auta, hasičské nebo policejní vozy či menší přepravní dodávky. Vozidla z dílen Iveco nepostrádají vkusný design a mohou se chlubit i kvalitním vnitřním vybavením. Alfou a omegou každého vozidla jsou však motor, respektive podvozek. Ani zde na tom není Iveco vůbec špatně. Každá kategorie aut je vyrobena podle těch nejpřísnějších měřítek. Díky tomu se dají vozidla Iveco pohodlně a přesně ovládat. Navíc se jen málokdy porouchají.

Málokdy, ale občas přeci. Žádné auto není nezničitelné a o těch se značkou Iveco na kapotě to platí rovněž. Není problém nechat vůz opravit ve specializovaném servisu, ale jde na to jít i trochu jinak. Zvláště pro starší modely se na internetu dají sehnat levné součástky, které stačí pouze vyměnit za poškozené díly. To je samozřejmě možné pouze v případě, že se jedná o lehkou poruchu a ne o složitější problém, který je lepší konzultovat s odborníky.