Osobní automobily

Náhradní díly pro Jaguar

Jaguar Jaguar je v automobilovém průmyslu obrovský pojem. Společnost vyrábí luxusní vozidla s vysoce výkonnými motory, která jsou oblíbená jak na starém kontinentu, tak i ve zbytku světa.

Historie Jaguáru je poměrně spletitá. Společnost byla založena v roce 1922 ve městě Blackpool poblíž Coventry. V té době se firma zaměřovala primárně na výrobu motocyklových sajdkár, ale postupem času vyvinula a uvedla do výroby Austin Seven, vůz pro širší masy. Za války se stejně jako jiné světové automobilky, Jaguar zapojil do válečné výroby a tudíž nebyl čas ani prostor k vývoji dalších osobních vozidel. Po válce se rozhodla firma vyrábět luxusnější typy vozidel, například model D-type nebo XK 120C. Zvláště druhý jmenovaný vůz znamenal pro Jaguar odrazový můstek, jelikož se výrazně zapsal do historie tím, že několikrát vyhrál slavný závod 24 hodin v LeManse.

Dnešní modely od automobilky Jaguar patří k tomu nejlepšímu, co je dnes k mání. Jedná se o vysoce kvalitní vozy, které jsou často definicí luxusu a pohodlí. Technická i technologická úroveň všech aut od Jaguaru je na té nejvyšší úrovni. Materiály použité k tvorbě vnitřního vybavení patří k tomu nejlepšímu, co se dá sehnat. U Jaguaru je možné si objednat sedany, kabriolety i velmi svižná sportovní vozidla. Jejich cena se však jen málokdy byť jen přibližuje ceně lidové. Kdo chce jezdit v Jaguaru, ten si musí připlatit. A ne málo.

Totéž v bledě modrém platí i o náhradních dílech. Je to jen logické. Pokud jsou Jaguary technicky na té nejvyšší úrovni, tak to musí zákonitě platit i o jejich součástkách, a to se také odráží na jejich ceně. I drobná porucha se tak může znatelně prodražit, zvláště pokud člověk využije možnosti autorizovaného servisu. U poruchy starších modelů to ale nemusí vždy zákonitě znamenat, že se člověk finančně zruinuje. Na internetu se dají pro starší verze Jaguarů najít vcelku levné a funkční součástky.