Osobní automobily

Náhradní díly pro Ladu

LADA Automobily se nevyrábějí pouze na západě ve Spojených státech nebo v Německu či naopak na dálném východě v Korei a Japonsku, ale také v Rusku. Značka Lada, která je známá i v našich zeměpisných šířkách, je toho koneckonců jasným důkazem.

Společnost AvtoVAZ, pod jejíž křídla automobilka Lada patří, vznikl v roce 1966 jako důsledek centrálního plánování tehdejšího Sovětského svazu. První továrna se postavila u města Togliatti a během několika měsíců začala produkovat vozy Lada ve velkých počtech a následně exportovat dál. A to nejen do Ruska, ale také do zemí tehdejšího východního bloku, tedy i k nám. První Lady byly díky zakoupené licence od FIATU velmi podobné vozidlům tohoto italského výrobce aut. Nedlouho poté však začala firma s vlastním designem a vznikl asi nejznámější model Lady, Žigulík. Z jeho koncepce pak vycházely i pozdější modely.

Po revoluci to nevypadalo s VAZem a tedy i s Ladou příliš dobře. Ovšem díky vstupu společnosti Renault do firmy se situace ustálila. Díky tomu a úzké spolupráci VAZu s americkou automobilkou Generals Motors jsou dnes vozy Lada moderní nejen po stránce designu, ale také technicky a technologicky. Jedná se o kvalitní auta, kterým nic nechybí. Navíc jsou k dispozici za výborné ceny. V nabídkovém katalogu Lady jsou k vidění jak klasické sedany, tak i kombíky a nechybí ani vozy do terénu.

Opravu Lady v případě poškození nebo poruchy lze svěřit buďto do rukou odborníků z autorizovaného servisu, kterých je v České republice celá řada nebo si lze pomocí internetu sehnat potřebné náhradní díly a provést opravu svépomoci. Lady obecně nejsou příliš drahé a to samé platí i pro jejich součástky. V internetových bazarech nebo u prodejců náhradních dílů se dají samozřejmě sehnat ještě mnohem levněji, a to platí i pro novější verze.