Osobní automobily

Náhradní díly pro Lancia

Lancia Lancia je italským výrobcem automobilů, které mají ve světě velký zvuk. Jedná se o automobilku, která sice nedosahuje takové slávy jako její světoví konkurenti, ale po kvalitativní stránce se jim určitě minimálně vyrovnává.

Automobilka Lancia byla založena v Turíně v roce 1906, jedná se tak o jednu z nejstarších firem svého druhu na světě. U jejího zrodu stáli dva zakladatelé, pánové Vincenzo Lancia a Claudio Fogolin. Společnost Lancia vždy vyráběla nejen osobní vozy, ale zaměřovala se rovněž na výrobu nákladních automobilů, trolejbusů nebo autobusů. Lancii koupil Fiat, který ji vlastní dodnes. Vzhledem k tomu, že Fiat soustředil výrobu všech užitkových vozidel ve společnosti IVECO, která pod něj také patří, Lancia se od roku 1975 soustředí pouze na produkci osobních automobilů.

Už od svého založení vedení Lancie kladlo zvýšený důraz na moderní technologie a estetiku. A to se naštěstí nezměnilo dodnes. Lancia byla první firmou, která začala vyrábět auta se samonosnou karosérií, což byla ve své době velká revoluce. O kvalitách vozidel z dílen Lancia také svědčí nejen to, že nejednou vyhrála prestižní rallye závody, ale také, že si je oblíbily mnohé světově význačné osobnosti jako například spisovatel Ernest Hemingway, boxer Max Schmeling nebo herec Gary Cooper.

I přesto, že vozidla Lancia nejsou příliš kazová, porouchat se samozřejmě mohou. V takovém případě existují jen dvě cesty. Jedna vede do autorizovaného autoservisu, kde zvládnou dát Lanciu zase zpátky dohromady rychle a efektivně, ale za poměrně vysoký obnos nebo se obrátit na internetové dodavatele náhradních součástek. Druhá možnost je z logiky věci o něco pracnější, ale po finanční stránce se rozhodně vyplatí více. Různé náhradní díly pro Lanciu se dají sehnat poměrně snadno i na českém internetu.