Osobní automobily

Náhradní díly pro Land Rover

Land Rover I přesto, že nepatří Land Rover mezi největší automobilky světa, vozidla této společnosti jsou známá na všech kontinentech. Britská firma Land Rover totiž vyrábí specifická terénní auta, která jsou nezaměnitelná s čímkoliv jiným, co lze dnes potkat na silnicích.

Land Rover je odnoží Jaguaru a sídlí tak v Coventry. Jméno Land Rover bylo původně pouze názvem jednoho modelu auta, až později se začalo používat jako jméno pro značku terénních vozidel. První Land Lover spatřil světlo světa v roce 1948 a byl přiznanou kopií armádního Jeepu a stejně jako on měl náhon na všechna čtyři kola. První série nebyla příliš úspěšná, ale už od série druhé šla auta Land Rover na dračku. V současné době společnost dokáže prodat průměrně okolo čtyřset tisíc exemplářů, což je na tak specifický vůz více než skvělý výsledek.

Nové typy Land Roverů, ale i generace před nimi, mají jednu věc společnou - spolehlivost. Na auta této značky se skutečně můžete spolehnout v jakýchkoliv podmínkách. Jsou vhodná na silnice, do kopců, horského terénu, sněhu, bláta a zvládnou projíždět i skrze písčitou půdu. Jedná se o auta, která zklamou jen málokdy. Náhon na všechna čtyři kola je zárukou toho, že Land Rover projede skutečně takřka jakýmkoliv terénem. Přitom však poskytuje dostatečné pohodlí pro řidiče i spolujezdce a disponuje také velkým zavazadlovým prostorem.

I přesto, že je Land Rover velice bytelným vozítkem, i on se jednou za čas může porouchat. Oprava v servisu ovšem bývá dost drahá. Proto je lepší, jedná-li se pouze o nějakou drobnost, raději prohledat na internetu nabídky bazarů, kde je možné výhodně nakoupit pro Land Rover náhradní díly. Takovýto postup je možná trochu kostrbatý, zvláště pro motoristy, kteří si s internetem příliš netykají, ale cenově se jedná o nejvýhodnější variantu. Takto je možné snížit náklady na opravu řádově o desítky procent.