Osobní automobily

Náhradní díly pro Mini

Mini Ne všechna populární vozidla musí zákonitě nabízet silný motor, prostorný kufr i nejnovější vybavení interiéru. Nejlepším důkazem, že to lze dělat i jinak je Austin Rover Mini, vozidlo, se kterým zaparkujete všude.

Nikoho asi nepřekvapí, že Mini se zrodilo ve Velké Británii, kde mají na zajímavá auta snad patent. Projektování tohoto vozítka se ujal známý konstruktér a designér Alec Issigosis. Díky jeho zkušenostem skloubeným s dostatečně velkou fantazií, vznikl zajímavý projekt, který neměl mít příliš mnoho šanci na úspěch. Stal se ovšem opak a o Mini byl enormní zájem. V době, kdy bylo Mini uvedeno na trh, tedy na začátku šedesátých let, patřilo na evropském kontinentu k nejpopulárnějším autům vůbec.

Popularitu si však Mini nevysloužil ani tak pro svou roztomilost jako pro svou úspornost. V té době totiž vrcholila Suezská krize, která měla na svědomí drastické zvýšení cen pohonných hmot ve světě, ale hlavně ve Velké Británii a Evropě. Ovšem i když už krize po čase zmizela, Mini mělo stále dobré prodeje. Nyní tuto značku vlastní německý koncern BMW, který vypustil do ulic další řady těchto vozidel, která se po technické stránce od svých předchůdců příliš neodlišovala, ovšem změny na vzhledu auta už byly mnohem patrnější. Sice se už tentokrát žádná prodejní revoluce nekonala, ale stále se jedná o dobře prodávaný vůz, který by neměl chybět ve sbírce žádného sběratele kuriózních aut.

Vzhledem k tomu, že se auta Mini prodávala vždy poměrně slušně, je na trhu rozeseto i mnoho náhradních dílů. Ani nejnovější typy nejsou vybaveny tím nejlepším, co je dnes na trhu k dispozici, tudíž náhradní součástky pro Mini jsou nejen poměrně jednoduše sehnatelné, ale rovněž jsou i levné zvláště, pokud se alespoň trochu orientujete na internetu, kde můžete najít všechny potřebné náhradní díly nejen pro Mini, ale také pro jiné značky.