Osobní automobily

Náhradní díly pro Rover

Rover Rover patří či spíše patřil mezi významné producenty automobilů na Britských ostrovech. I když firma jako taková už v podstatě neexistuje, její vozy se po silnicích v Evropě, Americe i Asii prohánějí nerušeně dál.

Společnost Rover byla založena již roku 1878 na území Coventry. První výrobky, které začala firma produkovat, byla kola. Na rozdíl od jiných kol, která se tehdy prodávala, tato byla mnohem bezpečnější. V té době totiž bicykly měly jedno kolo větší a druhé mnohem menší. Udržet se na takovém stroji vyžadovalo spoustu dřiny a talentu. Rover však vymyslel bicykl s dvěma stejně rozměrnými koly a tím se navždy zapsal do historie. První vůz s označením Rover vznikl u této společnosti až v roce 1912. Jednalo se o velký úspěch, ale opravdu kvalitní vozidla, po kterých toužil každý, začala automobilka vyrábět až s příchodem padesátých let dvacátého století.

V té době automobilka Rover slavila úspěch se svými sedany, ale skutečným důvodem vzestupu této společnosti byl známý terénní vůz Land Rover. Ten se stal oblíbený nejen na britských ostrovech, ale získal si sympatie a uznání i u motoristů v Evropě či Spojených státech. I přesto, že Rover nadále vyvíjel tradičnější luxusní vozidla typu sedan, největší poptávka byla po Land Roverech. I přesto nebo možná právě proto, měla společnost v následujících desetiletích potíže s financováním a byla tak rozprodána mezi několik významných evropských automobilek.

Společnost Rover sice oficiálně od roku 2005 neexistuje, ale stále je možné sehnat k jejich vozidlům náhradní díly. A světe div se, není to ani nijak zvlášť složité. Na internetu se dají najít náhradní součástky takřka ke všem novějším i starším typům aut z továren Roveru. Chce to mít jen trochu trpělivost a osvojit si práci s internetovými vyhledávači.