Osobní automobily

Náhradní díly pro Smart

Smart Velká poptávka není pouze po velkých osobních sedanech, kam se vleze celá rodina, pes i nákup, případně pár zavazadel navíc. V dnešní době hlavně mladí lidé touží spíše po menších autech, se kterými snadněji zaparkují a která nebudou mít příliš velkou spotřebu. A takovým typem auta je i Smart od společnosti Micro Compact Car AG Daimler-Benz.

Historie Smartu je poměrně spletitá a sahá až do roku 1972, kdy vznikl první předobraz autíčka vhodného do městské aglomerace. Tenkrát však disponoval elektromotorem, které v té době byly nejen velice drahé, ale také nepříliš efektivní. Proto se vývoj začal ubírat jiným směrem a původní elektromotor byl nahrazen klasickým zážehovým motorem. V podstatě až do roku 1996 nikdo ze široké veřejnosti neměl ani tušení, jak budou vypadat sériové vozy Smart. V tomto roce totiž konečně na olympijských hrách v Atlantě a následně i na prestižním pařížském autosalónu.

I přesto, že všechny modely Smartu mohou působit poměrně neduživě, jedná se o jedny z nejvíce testovaných sériově vyráběných vozidel, které dnes můžete potkat i na českých silnicích. Smart sice nenabízí mnoho místa, ale to je v neustále přeplněných ulicích evropských, amerických i asijských velkoměst spíše výhodou než-li naopak. Auta Smart jsou po technické stránce na skutečně vysoké úrovni. Jednoduše se ovládají, mají celou řadu moderních bezpečnostních prvků a vzhledem ke své velikosti nabízejí i pohodlí. Smart není auto, se kterým by někdo chtěl vyrazit na dovolenou k moři nebo do Alp, ale jde o městské vozidlo. A od toho se odvíjí nejen jeho menší proporce, ale také i nižší cena.

Stejně jako pro běžná auta, tak i pro vozidla značky Smart je možné si objednat v případě poruchy náhradní díly. Tato malá autíčka jsou levná, ale o jejich náhradních komponentech se to úplně říct nedá. Proto je lepší se v případě poruchy nejdříve obrátit na některého z mnoha dodavatelů, u kterých se dají součástky objednat přes internet. Je to pohodlnější, rychlejší a levnější.