Osobní automobily

Náhradní díly pro Ssangyong

Ssangyong V Asii se nacházejí dvě hlavní centra automobilové výroby. Prvním je už dnes tradičně Japonsko, tím druhým centrem je Jižní Korea. Na korejském poloostrově se nachází celá řada kvalitní automobilek. Jednou z nich je i Ssangyong.

Automobilka Ssangyong je možná pro většinu lidí neznámá, ale jedná se o čtvrtého největšího korejského producenta automobilů, což je více než slušné umístění. Společnost byla založena v roce 1963 sloučením dvou menších autodílen, Dong-hwan a Dongbang Motor Co. Je to tedy ještě poměrně mladá automobilka, ale i přesto už má na kontě řadu zajímavých vozidel. Jako první začala automobilka Ssangyong vyrábět džípy pro americkou armádu. Následně se zaměřila i na produkci civilních vozidel jako jsou autobusy, respektive nákladní automobily. Na začátku devadesátých let minulého století začala společnost úzce spolupracovat s firmou Daimler-Benz, což mělo velký pozitivní dopad na technologický vzestup vozidel Ssangyong.

Korejská automobilka se dnes zaměřuje primárně na produkci tradičních osobních vozidel jako jsou sedany a SUV. Od doby, kdy začala firma spolupracovat s Daimler-Benz, se technická kvalita značně zvýšila. I proto se auta Ssangyong začínají více prosazovat nejen na asijském trhu, ale také na starém kontinentu a rovněž ve Spojených státech a zemích střední a jižní Ameriky.

I přesto, že vozidla Ssangyong u nás nejsou příliš známá, dají se překvapivě i v České republice sehnat adekvátní náhradní díly v případě, že se vůz poškodí. A dokonce není nutné kvůli tomu navštěvovat autorizovaný servis. Náhradní součástky se dají stejně dobře koupit i u českých prodejců na internetu. Stačí mít jen dobré připojení a trochu trpělivost. Ssangyong nepatří mezi nejznámější značky a ne každý bazar tak bude mít všechny potřebné díly na skladě.