Osobní automobily

Náhradní díly pro Citroën

Citroen Francie není známá pouze svým skvělým jídlem a lahodnými víny, ale vyznačuje se také silným automobilovým průmyslem, mezi jehož nejsilnější zástupce patří i Citroën. Rozhodně se tak nejedná o lokální značku, ale o firmu, jejíž výrobky jsou rozšířené po celém světě.

V prvopočátku byla společnost Citroën jedním z mnoha výrobců munice pro francouzskou armádu za první světové války. Své jméno dostala firma a posléze i její automobily podle svého majitele, André Citroëna. Ten se rozhodl pro výrobu automobilů krátce po válce v roce 1919, kdy vytvořil první vozidlo pod názvem Type A. I když prodeje byly více než dobré, opravdový úspěch firma slavila až v roce 1922, kdy vyjel z továren Citroënu vůz Autochenille B2, tedy první automobil vůbec, který dokázal přejet Saharu. Od té chvíle bylo další směřování firmy zcela jasné.

Citroën nikdy nepatřil mezi oblíbené vozy milovníků rychlých sporťáků, ale o to větší sympatie si získal u běžných motoristů, zejména pak u žen. V katalogu Citroënu je na výběr široká škála různých typů automobilů. Každý si tak může u Citroënu objednat auto podle svého gusta, které mu bude vyhovovat jak velikostně, tak i cenově. I díky tomu patří Citroën mezi nejoblíbenější automobilky v Evropě. Své vozy však ve velkém prodává i mimo břehy starého kontinentu.

Citroën je synonymum pro pohodlné, cenově nenáročné a přitom vkusné vozítko, se kterým lze jezdit na nákupy, do práce nebo na dovolenou. V případě nehody nebo poruchy není potíž najít k autu náhradní díly. Ty jsou mnohem levnější než například u BMW nebo Audi. Díky tomu ani samotná oprava Citroënu nepatří mezi finančně náročné záležitosti. Součástky pro starší typy se dají najít v bazarech, případně na internetu. Především na internetu lze tyto součástky nakoupit velmi výhodně.