I když v procesu zvýšeného opotřebení dojde k odstranění těchto molekul, další vrstvu rychle obnovují a vytvářejí tak novou ochrannou vrstvu.

 

Castrol MAGNATEC STOP-START 0W-30 D
je novinkou, která je určena pro nové naftové motory Ford, které splňují emisní limity Euro 6. Tento syntetický motorový olej je schválen dle nové specifikace Ford WSSM2C-950-A, která je určena právě pro tyto nové naftové agregáty Ford.

Další novinkou je Castrol MAGNATEC STOP-START 5W-20 E, který je speciálně určen pro motory Ford EcoBoost. Tento syntetický motorový vyniká svoji velmi nízkou viskozitou, čímž motorům Ford EcoBoost poskytuje vysoký potenciál snížení spotřeby paliva. Je schválen dle normy Ford WSSM2C-948-B, čímž plní náročné požadavky, které vyžadují tyto moderní benzinové motory Ford.

STOP-START 5W-30 A5, který je určen pro ostatní benzinové a naftové motory Ford (vyjma EcoBoost a naftových Euro 6 motorů) a který je schválen dle specifikace Ford WSSM2C-913-D.

 

Castrol MAGNATEC STOP-START 5W-30 A3/B4 je syntetický univerzální motorový olej určený pro smíšený vozový park. Je schválen dle široké škály výrobců automobilů. Tento motorový olej je formulovaný za použití tzv. vysokopopelnatých aditiv (anglicky označovány jako High SAPS) a tak vzhledem k jeho vysokému obsahu fosforu, síry a sulfátového popela ho nelze použít do moderních vznětových motorů, které jsou vybaveny filtrem pevných částic (DPF). Tento produkt nalezne hlavní užití zejména u benzinových motorů nebo u starších naftových motorů, které nevyžadují maziva typu Low SAPS.

Castrol MAGNATEC STOP-START 5W-30 C2 je syntetický motorový olej formulovaný především pro vozy skupiny PSA, tedy Peugeot a Citroën. Díky schválení dle specifikace PSA B71 2290 je vhodný pro použití jak v moderních benzinových, tak i naftových motorech, včetně motorů vybavených DPF filtry, vozů Peugeot a Citroën.

Pro správnou aplikaci výše uvedených nových produktů Castrol MAGNATEC STOP-START je nutné nahlédnout do uživatelné příručky a postupovat dle pokynů výrobce vozu. Ostatní varianty olejů Castrol MAGNATEC s viskozitami SAE 5W-40, SAE 10W-40 a SAE 15W-40 zůstávají beze změny a budou nadále nabízeny pod svými obvyklými obchodními názvy.