Osobní automobily

Náhradní díly pro Saab

SAAB Je sice faktem, že nejlepší vozidla pocházejí tradičně z velkých zemí s dobrou infrastrukturou, ale nikde není řečeno, že se ve světě nedokáže prosadit i automobilka z menšího státu. Švédská společnost Saab je toho jasným důkazem.

Saab se původně o výrobu automobilů vůbec nezajímal, ale to se v roce 1949 změnilo. Důvodem však nebyla expanze firmy za účelem nahromadění dalšího zisku, ale starost o své zaměstnance, kteří by jinak museli být propuštěni. Původně totiž firma Saab vyráběla letouny, po nichž však po druhé světová válce nebyla příliš velká poptávka. Aby tak nemuseli lidé přijít o práci, prostě si šéfové Saabu řekli, že se dají na výrobu vozidel. Tento nápad ocenili nejen zaměstnanci, ale v průběhu následujících let i motoristé.

Prvním modelem, který šel do prodeje, byl Saab 92. Vůz to byl poměrně oblíbený a než se ukončila jeho výroba, prodalo se ho více než dvacet tisíc kusů, takže se dalo mluvit o úspěchu. Tento model byl v roce 1955 nahrazen Saabem 93, který díky stejné karosérii vypadal takřka stejně jako jeho předchůdce, ale měl mnohem modernější motor. Saab se v dalších letech nezaměřoval pouze na rodinná osobní vozidla, ale dokázal vytvořit i sportovní auta, která byla v některých ohledech revoluční. I přesto se však neprodávala tak dobře, jak se původně předpokládalo.

Saaby měly vždy kvalitní technické zpracování. To platí jak o prvních modelech, tak i o nových vozidlech. Proto jsou nezaviněné poruchy u těchto aut pouze výjimečné, ovšem stávají se. Obvykle stačí vyměnit pouze nějakou drobnou součástku, a proto není hned nutné vyhledávat specializovaný servis. Často bohatě postačí najít si na internetu požadovaný díl a objednat si ho. Pro vozidla společnosti Saab se jich najde i v našem internetovém prostředí poměrně dost. Stačí tomu obětovat jen několik minut ze svého volného času.