Osobní automobily

Náhradní díly pro Dacia

Dacia Dacia rozhodně není příliš známá značka, a to dokonce ani v našich končinách. Nejde o žádná luxusní auta, ale o levná, bezpečná vozidla, která jsou určena hlavně pro lidi a firmy s nižší kupní silou.

Automobilka Dacia poprvé uzřela světlo světa v roce 1968 na samém okraji města Pinesti v Rumunsku. Stejně jako o české automobily té doby, tak ani o ty rumunské nebyl na západní polokouli žádný zájem. A stejně jako Škodovky se ujal Volkswagen i Dacia přešla po revoluci pod křídla silnějšího západního majitele, v tomto případě francouzské společnosti Renault, která je zárukou kvality a spolehlivosti.

Díky ní se stala značka Dacia konkurenceschopnou i na západě. Mohou za to hlavně vysoce schopni inženýři, projektanti a manažeři z Renaultu, kteří dokázali vdechnout Dacii druhý dech. Rumunská automobilka dnes vyrábí jedny z nejlevnějších aut střední třídy na světě. Nejedná se však o žádné aušusy, ale o dobrá vozidla. Samozřejmě kvalit světových značek Daciia zřejmě nikdy nedosáhne, ale na druhou stranu jsou její vozy mnohem levnější. A ne vždy je to na úkor komfortu a už vůbec ne bezpečnosti. Řada vozidel Dacia sice není vybavena nejnovější elektronikou, ale rozhodně se jedná o spolehlivé výrobky, které by neměly samy od sebe zklamat. O kvalitě se můžete přesvědčit sami.

Náhradní díly pro vozidla od společnosti Dacia se dají sehnat poměrně jednoduše. V podstatě stačí mít jen připojení k internetu a trochu zkušeností s prací s vyhledávači. I když se automobilka Dacia soustředí spíše na asijský, respektive africký trh, i v našich končinách se dá najít autorizovaný servis, kde dokáží dát poškozenou Dacii rychle a hlavně za dobré peníze dohromady. Obvykle tyto servisy opravují i vozidla Renault. Pořídit levné náhradní díly na vozy Dacia není nijak složité.