Osobní automobily

Náhradní díly pro Opel

OPEL Kdybyste měli vyjmenovat pouze jednoho automobilového výrobce, nejspíš byste si nevybrali značku Opel. Ovšem i tato firma patří do úzké rodiny německých výrobců kvalitních aut, která jsou známa po celé planetě.

Sídlo Opelu se nachází v Německu, přesněji ve městě Russelsheim, které leží ve spolkové zemi Hesensko. Opel spadá pod francouzský koncern Groupe PSA, ale pouze velmi čerstvě. Ještě donedávna, přesněji do roku 2017, byl dceřinou firmou americké společnosti General Motors, a to už od roku 1929. Díky tomu jsou vozidla Opel běžná i ve Spojených státech, Mexiku nebo Kanadě. Zde jsou však prodávána pod značkou Generals Motors: Buick. I tak se ale v podstatě jedná o ta stejná vozidla, která si můžete pořídit i v našich končinách. Vozidla Opel si oblíbíte velmi rychle.

Pod hlavičkou Opelu si můžete koupit vozidla různých kategorií. Společnost vyrábí auta střední nižší třídy, střední třídy, vyšší střední třídy i automobily luxusní. Tento německý výrobce má na kontě i několik sportovních žihadel, jmenovitě Manta B a Calibra.

Vozidla Opel se vyznačují příjemnou pořizovací cenou, která je obvykle nižší, než bývá u jejich německých kolegů. Nižší pořizovací náklady však neznamenají, že by byla auta společnosti Opel technicky zaostalá. Nabízejí zhruba stejný standard jako konkurence, mnohdy ji dokonce předčí.

Najít náhradní díly pro Opel sice není procházkou růžovou zahradou, ale o nic složitého také nejde. Díky příjemným cenám byly Oply vždy velmi rozšířené a tím i jejich součástky. Pokud potřebujete opravit Astru nebo Vectru, tedy nejznámější vozy Oplu, můžete se obrátit prakticky na jakéhokoliv lepšího autoopravce ve svém okolí. Kdybyste neměli štěstí, zkuste v nejhorším internetový vyhledávač, kde už určitě najdete to co hledáte, stačí zadat VIN kód potřebného náhradního dílu.

Výrobní závody Opelu se nacházejí v Německu (Rüsselsheim, Eisenach, Kaiserslautern), Rakousku (Aspern), Maďarsku (Szentgotthard), Polsku (Gliwice, Tychy), Spojeném království (Ellesmere Port, Luton) a Španělsku.