Osobní automobily

Náhradní díly pro Renault

RENAULT Automobilka Renault je pojmem nejen ve Francii, kde má sídlo, ale prakticky na celém světě. Díky tomu, že patří mezi čtyři největší světové výrobce automobilů, jsou její vozidla známá na všech kontinentech.

Je to největší a zároveň nejznámější francouzská automobilka. Její hlavní sídlo je v Boulogne-Billancourt. Součástí automobilky jsou i menší výrobci vozů jako například rumunská Dacia či ruská Lada. Má na svém kontě nejen celou řadu velmi kvalitních osobních, respektive nákladních vozidel, ale standardně dnes vyrábí i autobusy nebo traktory. V dobách ještě ne tak minulých byl rozsah výroby automobilky Renault ještě vyšší. Mezi její portfólio totiž patřily i železniční vozy s motorem a v neposlední řadě také špičkové tanky, které tvořily páteř francouzských ozbrojených sil ještě před druhou světovou válkou.

Historie společnosti Renault se začala psát v roce 1899. První vozy sloužily hlavně jako taxíky, ale s rozvojem technologií a ekonomiky bylo možné začít vyrábět auta i pro širší skupinu obyvatel. Renault se také může pyšnit několika závodními vozy, které před válkou dokázaly vyhrát nejednu slavnou Grand Prix. Po válce se však automobilka začala specializovat více na osobní a nákladní automobily. A byl to krok správným směrem.

Kvalita vozidel Renault nespočívá pouze v zajímavém designu, jímž se mohou pyšnit takřka všechny typy automobilů tohoto výrobce, ale také v technickém provedení. To vždy patřilo a patří mezi světovou špičku. Renault vždy nabízel spolehlivá vozidla, která se sama od sebe jen málokdy porouchala.

Každý vůz se dříve nebo později porouchá a Renault není výjimkou. V tomto případě to však není závažný problém, jelikož náhradních dílů se dá k Renaultu sehnat habaděj, a to platí jak pro nové typy, tak i pro starší auta, která si už pár let služby odkroutila.