Osobní automobily

Náhradní díly pro Nissan

NISSAN Nissan není ve světě automobilů rozhodně žádným nováčkem, právě naopak. Jedná se o tradiční japonskou značku, která však původně měla jiný název – Datsun. V současnosti jde o velkého konkurenta nejen ostatních japonských značek, ale také automobilek pocházejících z Evropy, respektive Spojených států.

Cesta společnosti Nissan započala roku 1911, kdy byla založena pod názvem Kaishinsha Motocar Works. O její vozidla byl na japonských ostrovech poměrně velký zájem, ale v letech, kdy se konala druhá světová válka, byla výroba aut nuceně pozastavena. Její obnova přišla ale hned po skončení válečného konfliktu, tedy v roce 1945. Během nadcházejících let měl Nissan velký odbyt na americkém kontinentu, zato v Evropě byly výsledky prodejů jejich vozidel více než tristní. To však představenstvo společnosti neodradilo a dál investovalo nemalé prostředky do propagace značky v Evropě, což vyústilo v roce 1984 zbudováním továrny v Británii. To byl zlomový moment, který vedl k tomu, že o vozidla Nissan začal být zájem i v Anglii a následně také ve zbytku Evropy. Ani tato akvizice ale Nissan nezachránila a ten se na konci minulého století topil v problémech, ze kterých ho vytáhl až další významný výrobce automobilů, francouzský Renault. Ten skoupil více než čtyřicet procent akcií a díky tomu je dnes z Nissanu prosperující společnost.

Automobilka Nissan se ve své moderní historii vždy zaměřovala u svých aut na tři základní věci – převodovku, motor a podvozek. A rozhodně je to na jejich vozidlech znát. Jsou svižné, na silnici dobře přilnou i za nepříznivého počasí a mají dlouhou životnost. V případě poškození však najít náhradní díly není nikterak složité. Stačí navštívit kvalitní servis nebo využít možností internetu a nakoupit si z pohodlí domova s dovozem zboží až domů.