Osobní automobily

Náhradní díly pro Volkswagen

VW Jen málokterý výrobce automobilů je tak známý a zároveň má tak kontroverzní historii jako automobilka Volkswagen.

Volkswagen totiž v němčině znamená „lidový vůz“, což by nebylo nic tak hrozného, ovšem fakt, že byla firma založena hlavně proto, aby dokázala realizovat plány Adolfa Hitlera na automobil, který by si nejen v Německu mohl dovolit pořídit takřka každý, už kontroverze vyvolává. Volkswagen byl založen v roce 1937 jako akciová společnosti, pod jejíž hlavičkou se měla začít vyrábět lidová vozítka do každé rodiny. A taky, že ano. Tyto automobily měly veliký úspěch. Dokázaly vyvinout rychlost až 100km/h. Byly velmi pohodlné. Nabízely čtyři místa k sezení, což v té době rozhodně nebyl standard. Velmi ceněnou charakteristikou byla i úspornost paliva.

I v současnosti společnost Volkswagen nabízí kvalitní rodinná vozidla za příjemné ceny, které mají jen velmi malou spotřebu. Nový Volkswagen Golf si dnes lze pořídit už za čtyřista tisíc korun, což je cena více než zajímavá. Kdo se však chce vozit na úrovni a nevadí mu si pár set tisíc připlatit, ten si může u stejné automobilky objednat Passata, ze kterého v jeho nejnovějším kabátku vyzařuje úspěch a dravost.

Stejně jako většina německých aut i Volkswageny patří mezi jedny z nejméně poruchových vozidel, které si lze v současnosti zakoupit. Nic na tom nemění ani nedávné kauzy, které odhalily, že vozy od Volkswagenu mají zmanipulovaný software, který má zakrýt fakt, že porušují emisní limity.

Vzhledem k tomu, že na značku Volkswagen dnes jde narazit prakticky na každém rohu, najít autorizovaný servis není ani v našich končinách žádný problém. Pokud byste však hledali díly na starší typy, například pro legendárního Brouka, budete muset pátrat o něco pečlivěji. Nejlepší je v tomto případě zapojit internetové vyhledávače.